Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy obdarowani „Myśliwską Paczką”

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy obdarowani „Myśliwską Paczką” Fot. Klaudia Gajda

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, to czas dzielenia się z innymi, ale też czas okazywania wsparcia. Polski Związek Łowiecki co roku organizuje akcję „Myśliwska Paczka”, dzięki której właśnie to wsparcie otrzymują m.in. środowiskowe domy samopomocy, domy opieki dla seniorów, dla dzieci. Do akcji po raz drugi dołączyły Koła Łowieckie z terenu powiatu radomszczańskiego.

W środę, 22 grudnia na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, z prezentami do Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku przyjechali myśliwi reprezentujący osiem Kół Łowieckich z terenu powiatu radomszczańskiego oraz jedno z gminy Sulmierzyce. Koła z powiatu radomszczańskiego Ponowa, Sokół, Leśnik, Bór, Lubonie, Słonka, Jastrząb oraz koło nr 14 Szarak z Nowej Wsi w gminie Sulmierzyce - na paczki przeznaczyli łącznie 4500 złotych.

- Szukamy różnych ośrodków a nawet rodzin, które potrzebują pomocy. W tym roku pomyśleliśmy, że warto wesprzeć działający w Radomsku Dom Samopomocy - mówił Mateusz Gorczyński, koordynator przedsięwzięcia.

„Myśliwska Paczka” była bardzo bogata i z pewnością posłuży podopiecznym ŚDS, są gry, puzzle, artykuły papiernicze ale także materiały biurowe.

- Bardzo dziękujemy wszystkim Kołom Łowieckim, nie ukrywam, że my takich materiałów do zajęć terapeutycznych zużywamy sporo i to się nam przyda – mówił Zbigniew Piechowicz, dyrektor ŚDS.

Więcej o:
ŚDS Radomsko Radomsko Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku ŚDS w Radomsku Myśliwska Paczka Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE