Podopieczni Ośrodka Wspierania Rodziny pojadą na kolonie w góry

Po raz kolejny Ośrodek Wspierania Rodziny w Radomsku organizuje letnie kolonie dla podopiecznych świetlic środowiskowych. Tym razem miejscem wypoczynku będzie malownicza górska miejscowości... ››

Po raz kolejny Ośrodek Wspierania Rodziny w Radomsku organizuje letnie kolonie dla podopiecznych świetlic środowiskowych. Tym razem  miejscem wypoczynku będzie malownicza górska miejscowości Biały Dunajec.

Ze względu na duże zainteresowanie koloniami zorganizowane zostaną dwa turnusy. Pierwszy zaczyna się już 24 czerwca i potrwa do 3 lipca, a drugi rozpocznie się 3 lipca a zakończy 12. Na każdy z turnusów wypoczywać będzie 45 dzieci.

Program kolonii został tak ułożony aby każde z dzieci znalazło coś dla siebie. Zaplanowano liczne górskie wycieczki z przewodnikiem: do Morskiego Oka, na Halę Kondratową stamtąd na Giewont czy spacer po Dolinie Kościeliskiej. Sporą atrakcją powinien okazać się wjazd koleją linową na Kasprowy Wierch czy kolejką terenową na Gubałówkę. Jeżeli aura pozwoli odbędzie się spływ przełomem Dunajca.


- Dzieci poznają także kulturę i folklor tatrzański. Zwiedzą Muzeum Tatrzańskie, będą uczestniczyć w  warsztatach zawodów wymarłych (garncarstwo, kowalstwo) w Domu Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, zobaczą  karczmy regionalne w Białym Dunajcu.  Nauczą się także piosenek góralskich przy wspólnym ognisku z góralami - informują  pracownicy Ośrodka.

Nie może objeść się bez zwiedzania zimowej stolicy Polski czyli Zakopanego. Spacer starówką Zakopanego  - ul. Kościelską, gdzie znajdują się stare chaty w zakopiańskim stylu powinien być nie lada atrakcją. Uczestnicy kolonii zobaczą także Wielką Krokiew – największą polską skocznie narciarską.Na zajęciach świetlicowych  prowadzone są zajęcia z obszaru profilaktyki uzależnień. Tego typu zajęć nie może zabraknąć również na koloniach. Zorganizowane zostaną liczne konkursy plastyczne, zawody sportowe. Oczywiście z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami będą: wizyta w kinie 3D czy  kąpiel w źródłach geotermalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.


Warto podkreślić, że chcąc obniżyć koszty wyjazdu wychowawcy  na koloniach będą pracować w charakterze wolontariatu.

Więcej o:
owr kolonie dzieci góry
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE