Podłogówka dla minimalistów i estetów

Podłogówka dla minimalistów i estetów

Ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele to dobry wybór zwłaszcza dla tych osób, które cenią sobie minimalistyczne rozwiązania i tak zwane „czyste” wnętrza. Jak wiadomo, takiego rodzaju ogrzewania nie widać – cały system mat lub kabli grzewczych ukryty jest pod powierzchnią podłogi.

Możemy zapomnieć o nieestetycznych żebrowanych kaloryferach, w których zbiera się brud trudny do uprzątnięcia, a także o grzejnikach panelowych, które choć wizualnie wypadają lepiej to często sprawiają, że pokoje stają się nieustawne. Minimaliści docenią również inne aspekty wynikające z posiadania ogrzewania podłogowego – na przykład oszczędzanie pieniędzy czy funkcjonalność tego rozwiązania w łazience.

Komfort ponad wszystko

Każdy kto zimą wyszedł spod ciepłego prysznica na zimne płytki łazienkowe z pewnością marzył o podgrzewanej podłodze. Wybierając podłogówkę możemy ułożyć maty lub kable grzejące w wybranych przez nas miejscach – docinamy matę na wymiar i kładziemy pod wanną, prysznicem czy przy łóżku w sypialni.

Warto ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele umiejscowić również na ganku czy w wiatrołapie – wówczas odczujemy najbardziej benefity z posiadania podłogówki, a w całym domu zrobi się ciepło.

Kontrola zużycia prądu

Wybierając ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele możemy włączać i wyłączać poszczególne sekcje grzewcze – w zależności od potrzeb i upodobań. Jest na tyle kontrolowany proces, że możemy dokładnie przewidzieć swoje rachunki za prąd. Jeżeli mamy dwupiętrowy dom, a najczęściej zimą przesiadujemy wyłącznie na dole – bez problemu można wyłączyć całą górną sekcję i zaoszczędzić na rachunkach. Możemy też włączać tylko niektóre sekcje w jednym pomieszczeniu.

Podłogówka przy remoncie

Warto wspomnieć, że ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele możemy położyć nie tylko w nowo budowanym domu. Jeżeli akurat jesteśmy w trakcie remontu ta opcja jest dla nas również możliwa – i zdecydowanie łatwiejsza w montażu niż „wodna podłogówka”.

Rozłożenie mat grzewczych lub kabli wymaga jedynie zdjęcia poprzednich paneli lub wykładziny. Prosty montaż umożliwia wykorzystanie takiego ogrzewania również w mieszkaniu w bloku. Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele doceniając komfort i wygodę jakie niesie ze sobą tego typu rozwiązanie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE