Podejście władz zdecydowanie się zmienia

Podejście władz zdecydowanie się zmienia Fot. M. Kołaczkowski

W stycznia 2023 r. weszły w życie istotne zmiany w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze, dotyczące m.in. maksymalnych kwot dofinansowania i progów dochodowych.

Aktualnie w programie można wyróżnić 3 progi dofinansowania. Pierwszy z nich, z najniższą kwotą dotacji, dostępny jest dla wnioskodawców o dochodzie rocznym nie przekraczającym 135 tysięcy złotych.

Ponad 1 mln zł otrzymały gospodarstwa domowe z Gminy Radomsko.

W roku 2022 złożono 53 wnioski o dofinansowanie, z czego 26 wniosków dotyczyło podwyższonego poziomu dofinansowania. Od początku funkcjonowania programu do 31.12.2022 roku zawartych zostało 170 umów o udzielenie dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, z czego zrealizowane we wskazanym terminie zostały 74 przedsięwzięcia, a kwota wypłaconych z tego tytułu dotacji dla mieszkańców Gminy Radomsko na koniec 2022 roku wyniosła 1 303 953,45 zł.

- Radomsko dobrze wypada na tle innych miast o podobnej wielkości jeżeli chodzi o likwidację tzw. kopciuchów w programie Czyste Powietrze i Radomsko bez Smogu. Zostaliśmy zaproszeni do konsultacji nad kształtem programu, który został przedłużony na kolejne 3 lata. Mentalność i podejście władz do tego problemu zdecydowanie się zmienia – komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl  Artur Szponder, prezes Radomszczańskiego Alarmu Smogowego.

W poniedziałek 11 grudnia gościem programu „W Temacie” będzie Artur Szponder, prezes Radomszczańskiego Alarmu Smogowego. Premiera programu godzina 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk artur szponder
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE