Radomsko, Łódzkie 0.7o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Pochód ulicami miasta - VII Radomszczańskie Dni Autyzmu

Miasto
Beata Januszewska

5 kwietnia odbyły się obchody VII Radomszczańskich Dni Autyzmu. Rozpoczęto je od przemarszu ulicami miasta uczniów i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz mieszkańców, do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Uczestnikom marszu towarzyszyła grupa bębniarzy z Kleszczowa.

VII Radomszczańskie Dni Autyzmu odbywają się pod hasłem „Wzrastajcie z nami, a nie obok nas”. W marszu udział wzięli również prezydent Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora oraz wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Uroczystości rozpoczęły się od tanecznego pokazu cheerleaderek z PSP nr 5. Natomiast na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowali się podopieczni SOSW, przedszkola specjalnego, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Odśpiewano też piosenkę pt. „Wielka siła”, która jest hymnem osób dotkniętych autyzmem. Słowa piosenki przekazują podstawowe informacje o specyfice autyzmu, a melodia łatwo wpada w ucho i porusza emocje.

Oprócz tego swój wykład na temat roli żywienia w rozwoju psychofizycznym dzieci i młodzieży wygłosiła dietetyk kliniczny Martyna Walioszczyk.

komentarze