Pobierz bilet. Nic nie zapłacisz

Pobierz bilet. Nic nie zapłacisz Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Wracamy do tematu parkomatów który został poruszony na portalu w programie „W Temacie” w rozmowie z Michałem Sewerynkiem, Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

Na terenie parkingów przy dyskontach spożywczych w Radomsku pojawiły są parkomaty Aby nie zostać ukaranym mandatem karnym, nawet w wysokości 300 złotych, wystarczy po zaparkowaniu pobrać bilet. Wtedy pierwsze 90 minut parkowania jest bezpłatne pod warunkiem wydrukowania biletu i umieszczenia za szybą swojego pojazdu.

Tutaj chyba jednak wkrada się niezrozumienie. Parkingi są bezpłatne. Wystarczy wydrukować bilet. Internauci w komentarzach jednak krytykują oznakowanie parkingu w tablice informujące.

Komentarz w tej sprawie udzieliła nam Państwowa Inspekcja Handlowa, której inspektorzy miesiąc temu skontrolowali duży parking przy jednym z dyskontów w Radomsku. 

- Nie mieliśmy uwag. Tabliczek informujących o parkomatach jest aż 11, parkomatów 2. Tabliczki są duże, rzucają się w oczy widoczne nawet z dużej odległości - odpowiada nam Sebastian Skulski, dyrektor Delegatury w Piotrkowie Trybunalskim Wojewódzkiego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Handlowej w Łodzi.

- Nikt z nas chyba by nie chciał aby na jego prywatnym terenie ktoś parkował za darmo samochody - dodaje nasz rozmówca.

Parkomatów w Radomsku będzie przybywać, bo dyskonty w taki sposób starają się obronić przed właścicielami samochodów, którzy parkują pojazd pod sklepem na kilka godzin omijając sam sklep szerokim łukiem.

Więcej o:
parkometr parking bilet
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE