Po wodę do Radomki nie chodzili

Po wodę do Radomki nie chodzili Fot. M. Kołaczkowski

Zanim ruszyła budowa parkingu, na terenie między ul. Reymonta, a Al. Jana Pawła II w Radomsku, były prowadzone prace archeologiczne. Była to właściwie kontynuacja wykopalisk prowadzonych wcześniej na tej ulicy.

- Co archeolodzy, którzy prowadzili prace, odkryli między ul. Reymonta, a Al. Jana Pawła II? – pytamy Krzysztofa Błaszczyka, archeologa z Muzeum Regionalnego w Radomsku.

- Na całym obszarze, gdzie teraz jest parking, znaleźliśmy pozostałości z XIII, a nawet VII wieku, czyli średniowiecza. Z tych czasów obiektów było mnóstwo. Zabytki ceramiczne, metalowe, szkła, kości ludzkie i zwierzęce. Między ul. Reymonta i Al. Jana Pawła II znajdowały się też bruki, dziedzińce, podwórka i zarysowania średniowiecznych zagród - opowiada archeolog w rozmowie na portalu Radomsko24.pl.

- Kanały to też bardzo ciekawe odkrycie. Otóż mieszkańcy nie chodzili po wodę do Radomki, ale wybudowali kanały i skanalizowali ciek wody między dzisiejszym muzeum, a klasztorem - dodaje gość portalu Radomsko24.pl.

Archeolog Krzysztof Błaszczyk będzie gościem portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 14 listopada, w programie „W Temacie” o godzinie 19.45.

Więcej o:
irek staszczyk staszczyk niezależnie krzysztof błaszczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE