Po kontrowersjach czwarte miejsce dla siatkarek METPRIM Volley Radomsko

Po kontrowersjach czwarte miejsce dla siatkarek METPRIM Volley Radomsko Fot. Volley Radomsko

Żeńska drużyna METPRIM Volley Radomsko zajęła czwarte miejsce w Turnieju Złotej Siatki w Łodzi. Nie obyło się bez kontrowersji.

Klub we wpisie na swoim Facebooku poinformował, że w trakcie turnieju organizatorzy zmienili zasady i ostatecznie siatkarki zajęły czwarte miejsce.

Wyniki siatkarek z Radomska:

METPRIM Volley - Progres Girls 0:2
METPRIM Volley Radomsko - Skier-Vis 1:1
METPRIM Volley Radomsko - KS Społem bis 2:0
KS Społem - METPRIM Volley Radomsko 0:2

Drużyna Progres Girls była zdecydowanym faworytem turnieju. Wygrały wszystkie mecze. Skierniewice i drużyna z Radomska miały taki sam stosunek po 2 wygrane mecze oraz jeden tie-break właśnie między sobą. W meczu między zainteresowanymi Volley wygrał 25:20 i przegrał 22:25. Mimo to organizatorzy zadecydowali, że drużyna ze Skierniewic zagra w finale, a Volley będzie grać o 3.miejsce (zaznaczamy, że o kolejności decydował bezpośredni mecz między zainteresowanymi drużynami).

- Jak to wyliczyli i dlaczego zmienili system w trakcie turnieju, tego nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Nadmieńmy, że dzięki takim zmianom turniej trwał od godziny 9.00 do 21.00 – informuje klub we wpisie

- Trudno pogodzić się z taką organizacją. Jesteśmy dalecy od oceniania innych, ale z takim czymś spotkaliśmy się pierwszy raz w życiu. Ostatecznie nasze dziewczyny przegrały mecz o 3. miejsce w turnieju 2:1 i zajęliśmy ostatecznie 4. miejsce. Nasze dziewczyny bardzo ciężko pracują na coraz lepsze wyniki i ten turniej właśnie nam to udowodnił, że rodzi się bardzo dobra drużyna żeńska w naszym klubie. Nie można psuć sportowej rywalizacji w turniejach, za które pobiera się opłaty startowe, i to nie jest tylko nasza opinia. Wygrywajmy i przegrywajmy na boisku, a nie poza nim. Dla nas nasze dziewczyny były w finale. Zgodnie z regulaminem - nasze dziewczyny były w finale i to się dla nas liczy. Czy polecimy innym ten turniej? Szkoda czasu i pieniędzy – dodano.  

Więcej o:
volley radomsko metrprim volley radomsko siatkówka siatkówka radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE