Płonęły śmieci na wysypisku w Płoszowie

Płonęły śmieci na wysypisku w Płoszowie Fot. OSP Gomunice

Sześć zastępów strażaków z kilku jednostek straży pożarnej walczyło w ostatnią niedzielę marca z dużym pożarem na wysypisku śmieci w Płoszowie (gm. Radomsko). Płonące składowisko odpadów gaszono przez blisko trzy godziny. Prawdopodobnie doszło do samozapłonu.

Dyżurny radomszczańskiej straży informacje o pożarze otrzymał w niedzielę 31 marca przed godziną 14.00.

- Po przyjeździe strażaków na miejscu zdarzenia stwierdzono pożar śmieci na szczycie pryzmy balastu posortowniczego o powierzchni ok. 600 m2 - przekazał Marek Jeziorski ze straży w Radomsku.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia oraz jednego w obronie na koparko-ładowarki.

- Czynności te pozwoliły na ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru, jednak dalsze działania ukierunkowane były na przerzucenie tlących się odpadów przy pomocy sprzętu ciężkiego udostępnionego przez zarządcę obiektu - dodał strażak.

Podano dwa prądy piany ciężkiej na pogorzelisko. Poddano także kontroli głębokości zalegania tlących się warstw odpadów przy użyciu kamery termowizyjnej oraz drona.

Na miejsce zdarzenia przybył oficer operacyjny Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku. W działaniach ratowniczych wykorzystywano kamerę termowizyjną.

W trakcie działań na bieżąco informowany był komendant Powiatowy PSP w Radomsku, stanowisko kierowania PSP w Łodzi, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Więcej o:
pożar pożar radomsko straż straż radomsko pożar wysypisko jadwinówka pgk płoszów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE