Plenerowa wystawa „Czas to miłość” oficjalnie otwarta w Radomsku

Plenerowa wystawa „Czas to miłość” oficjalnie otwarta w Radomsku Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Wystawa upamiętniająca Prymasa Stefana Wyszyńskiego zatytułowana „Czas to miłość” już stoi przed wejściem do Muzeum Regionalnego w Radomsku. W poniedziałek, 20 września w samo południe odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Na ekspozycji w formie graficznej przedstawione zostały najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia. Znalazły się na niej także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa.

- Od kilku dni w Radomsku trwają Radomszczańskie Spotkania z Prymasem Wyszyńskim, myślę więc, że ta wystawa świetnie się wpisuje w te wydarzenia. Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku – mówi Małgorzata Borek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku.

W tym roku obchodzona jest 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. 12 września tego roku odbyła się beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Plenerowa wystawa będzie dostępna do 28 września. Ekspozycję przygotował zespół Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

Więcej o:
Wystawa Radomsko Muzeum Plenerowa wystawa „Czas to miłość” oficjalnie otwarta Prymas Wyszyński Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE