Radomsko, Łódzkie 0o Sobota, 15 Grudnia 2018
ważne informacje

Plebiscyt „Przystanek 60+” rozstrzygnięty. Nagrodzeni z Radomska i Przedborza

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

W Łódzkim Domu Kultury 29 listopada, ogłoszono wyniki plebiscytu „Przystanek 60+”, który jest podsumowaniem rocznych działań w ramach projektu Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”.

Nagrodę w kategorii „Instytucja wspierająca seniorów” otrzymał Miejski Dom Kultury w Radomsku. Wyróżnienie dla lidera grupy senioralnej otrzymała Sylwia Tymińska – Dyrektor MDK w Przedborzu. Z tej samej miejscowości nagrodzono Jana Osickiego, zdobywcę nagrody w kategorii „Senior Roku 2018”. 

Celem wydarzenia było uhonorowanie instytucji oraz osób, które aktywnie działają na rzecz aktywizacji seniorów z województwa łódzkiego. Statuetki przyznano w trzech kategoriach:

W kategorii "Instytucja wspierająca seniorów" nagrodzono:
- Kutnowski Dom Kultury
- Miejski Dom Kultury w Radomsku
- Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu

W kategorii "Lider/menadżer grupy senioralnej" statuetki otrzymali:
- Anna Mizgalska-Dąbrowska - Prezes Wolborskiego Stowarzyszenia Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Senior-Vigor
- Sylwia Tymińska - Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu
- Zofia Spaleniak - Specjalista ds. Animacji Kultury i Fundraisingu w Wieluńskim Domu Kultury

W kategorii Senior Roku 2018 nagrodzono:
- Bronisławę Karolczyk - Łask
- Jana Osicki - Przedbórz
- Wandę Michalska - Piotrków Trybunalski

Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury i Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego wręczyli nagrody zwycięzcom plebiscytu oraz podziękowali za tak liczny udział i nieustanne zaangażowanie w rozwój projektu.

– Dziękuję wszystkim seniorom, za zaufanie i spędzenie z nami ostatnich dwóch lat, które był bardzo bogate w wydarzenia. Pomimo tego sukcesu cały czas mam niedosyt i chce jeszcze bardziej rozwijać Przystanek 60+. Przymierzamy się do aplikacji o środki unijne, dzięki którym moglibyśmy wyjść poza Polskę – zapewniał Jacek Sokalski. 

Gala przyciągnęła tłumy uczestników z całego województwa. Wieczór uświetnił występ Łódzkiego Teatru Piosenki, a całe wydarzenie zakończyła zabawa andrzejkowa.

Plebiscyt „Przystanek 60+” adresowany był do osób i instytucji, które w roku 2018 aktywnie uczestniczyły w różnorodnych działaniach realizowanych podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, m.in. przeglądach twórczości, plenerach artystycznych w parkach krajobrazowych oraz przestrzeni miejskich, forach dyskusyjnych czy warsztatach lokalnych. Tylko w roku 2018 w wydarzeniach wzięło udział blisko 3 500 seniorów.

komentarze