Płatne parkingi w centrum Radomska?

Płatne parkingi w centrum Radomska?

Po raz kolejny powraca pomysł wprowadzenia w centrum Radomska strefy płatnego parkowania. Tym razem z inicjatywą wyszedł radny Robert Lewandowski, który złożył w tej sprawie wniosek do władz miasta.

O tym, by w centrum Radomska pojawiły się parkomaty mówi się od wielu lat. Pomysł ten nie zyskiwał jednak aprobaty władz miasta. Temat odżył za sprawą radnego Roberta Lewandowskiego. Samorządowiec złożył na ręce prezydenta wniosek, w którym prosi o przeanalizowanie koncepcji objęcia centrum Radomska strefą płatnego parkowania. Jak podkreśla – dzięki temu zwiększyłaby się rotacja ruchu kołowego, a przez to dostępność do miejsc parkingowych. – W miejscach, które dotychczas są zajmowane przez samochody należące w znacznej większości do właścicieli prywatnych posesji czy też pracowników sklepów znajdujących się w tej części miasta na pewno zwiększyłaby się rotacja – zauważa radny Lewandowski. Wiem, że się narażam. Ktoś jednak musi podjąć ten temat. Radomsko jest nielicznym polskim miastem, w którym nie ma stref płatnego parkowania – dodaje.

Zdaniem radnego dzięki wprowadzeniu w centrum miasta strefy płatnego parkowania zwiększyłaby się atrakcyjność wyremontowanego centrum, co na pewno miałoby pozytywny wpływ na istniejące w tym rejonie usługi i handel oraz uchroniłoby ten obszar przed wykluczeniem. - Działania te powinny być skorelowane z pracami dotyczącymi budowy nowego parkingu w tym rejonie – zauważa radny R. Lewandowski.

A jak na sprawę zapatrują się miejscy urzędnicy? - Prezydent Radomska ponownie podejmie działania w zakresie przeprowadzenia badań, analiz, pozyskiwania opinii mieszkańców i rady miejskiej w zakresie wprowadzenia płatnego parkowania – informują. - Pomysł radnego Lewandowskiego zostanie poddany pod konsultacje społeczne - dodają.

Jednocześnie urzędnicy przypominają, że po zakończonej rewitalizacji w centrum Radomska będzie mniej miejsc parkingowych niż dotychczas, a tym samym miejsc, które mogłyby zostać objęte strefą płatnego parkowania. Podkreślają, że w tym roku rozpoczną się prace związane z budową ogólnodostępnego darmowego parkingu w rejonie ulicy Reymonta i alei Jana Pawła II. Obiekt ma pomieścić 60 samochodów. Pojawią się tam również elementy małej architektury oraz dwa stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie trwa procedura wykupu gruntów od prywatnych właścicieli. Koszt inwestycji to około 3 mln złotych.

Więcej o:
radomsko centrum miasta płatne parkingi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE