Platforma Shopify – stwórz swój własny sklep internetowy w kilku krokach

Platforma Shopify – stwórz swój własny sklep internetowy w kilku krokach

Prowadzenie sklepu internetowego to świetny pomysł na biznes, jednak wiele osób nie wie, w jaki sposób rozpocząć działalność w sieci. Sporo wątpliwości budzą również narzędzia marketingowe, bez których ciężko jest dotrzeć do klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom takich osób, stworzono platformę Shopify.

Jak działa Shopify?

Shopify to nowoczesna platforma dedykowana małym, średnim i dużym firmom. Dzięki niej można zarządzać sprzedażą online w prosty i wygodny sposób, docierając do szerokiego grona odbiorców oferowanych usług. Jak działa Shopify? Platforma agencji Brand Active oparta jest na subskrypcyjnym modelu Software-as-a-Service, umożliwiającym prowadzenie swojego sklepu internetowego w ramach miesięcznego albo rocznego abonamentu. Najważniejsze funkcje Shopify to m.in. stworzenie szablonu strony wraz z produktami oraz implementacja koszyka zakupowego zintegrowanego z dogodnymi formami płatności i dostaw.  Platforma pozwala ponadto na dobór innych kanałów sprzedaży (social media) oraz zastosowanie efektywnych narzędzi marketingowych.

Stwórz swój własny sklep internetowy na platformie Shopify

Shopify oferuje 3-dniowy okres próbny, w trakcie którego można przetestować platformę e-commerce. Pierwszy krok to zarejestrowanie konta. Stworzenie panelu administracyjnego Shopify wymaga wprowadzenia adresu e-mail, hasła, nazwy i adresu sklepu oraz numeru telefonu. Zarządzający platformą przygotowali ponadto krótką ankietę, którą można bardzo szybko, bez problemu wypełnić. Następnie, właściciel sklepu internetowego zostaje przeniesiony do aplikacji. Shopify dostarcza narzędzi niezbędnych do utworzenia własnej platformy sprzedażowej. W panelu administracyjnym można dodać domenę, produkty oraz wybrać docelowy szablon strony. Jak widać, utworzenie sklepu internetowego nie jest trudne, nawet dla początkujących. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie https://brandactive.pl/shopify-polska/.

W jaki sposób działa Shopify?

W kolejnym etapie właściciele sklepów muszą wprowadzić dane na temat swojej działalności, tj. adres, nazwę, walutę, kraje dystrybucji produktów itp. Utworzenie sklepu online wymaga także odpowiednich narzędzi marketingowych, które przyciągną uwagę klientów. Pierwszy etap to odpowiednia szata graficzna. Shopify oferuje szereg szablonów, które warto połączyć z identyfikacją wizualną marki. Właściciel sklepu internetowego ma również możliwość wgrania zdjęć promocyjnych. W celu optymalizacji funkcjonalności w sklepie internetowym i jego widoczności w Google warto pomyśleć o prawidłowo skonfigurowanych meta danych. Kolejne kroki do utworzenia sklepu internetowego dotyczą kwestii prawnych, bezpieczeństwa transakcji, dostawy itp.

Shopify to funkcjonalna platforma dla właścicieli sklepów internetowych oraz firm, które dopiero wkraczają na rynek. Jeśli myślisz o sprzedaży międzynarodowej, zdecyduj się na wybór Shopify Plus. Zapraszamy do odwiedzenia strony https://brandactive.pl/wdrozenia-shopify-plus/.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE