Płaszcze męskie - jak je wybierać, żeby być zadowolonym?

Płaszcze męskie - jak je wybierać, żeby być zadowolonym? Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Współczesny mężczyzna dość często decyduje się w okresie jesiennym i zimowym na kurtkę, jednocześnie rezygnuje z bardziej eleganckiego okrycia wierzchniego, dającego znacznie więcej możliwości stylizacyjnych. Płaszcze męskie mogą mieć różną długość, popularne to te sięgające do kolan, nierzadko są obecnie wypierane przez te krótsze, sięgające połowy linii uda. W czasie dobierania odpowiedniej długości okrycia wierzchniego koniecznie trzeba wziąć pod uwagę swój wzrost, budowę ciała, sylwetkę oraz to, do jakich stylizacji taka rzecz będzie potrzebna.

Jak prawidłowo kupić płaszcz męski?

Okrycie wierzchnie przeznaczone na jesień i zimę często kupuje się raz na wiele lat, prawidłowo przygotowane może być w garderobie męskiej przez wiele lat i dobrze służyć właścicielowi. Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania, jest materiał. Od jego jakości zależy, czy mężczyzna będzie prezentował się ładnie i czy będzie można wykorzystywać daną rzecz przez kilkadziesiąt sezonów jesienno-zimowych.

Płaszcze męskie powinny mieć w swoim składzie naturalny materiał, może być to pochodząca z ekologicznych hodowli, wełna. Najlepsze produkty to te, które w swoim składzie nie mają sztucznych tworzyw, między innymi poliestru. Kolejną ważną kwestią zaraz po materiale jest krój okrycia wierzchniego, nie może być ono źle dopasowane do sylwetki, ciało musi dobrze czuć się w takim płaszczu, nie powinno być skrępowane szczególnie w okolicach brzucha.

Jednocześnie warto zatroszczyć się o to, żeby płaszcz nie był zbyt obszerny, szczególnie, gdy mężczyzna jest niski i drobny, niekorzystnie to wygląda.

Płaszcze męskie jednorzędowe czy dwurzędowe?

Na rynku różnorodność płaszczy męskich może zachwycić niejednego znawcę mody. Mężczyzna ma do wyboru albo jednorzędowy płaszcz, albo dwurzędowy. Postawienie na klasykę jest opłacalne, częściej będzie można takie okrycie użyć, niezależnie od okoliczności.

Przyjęło się, że płaszcze męskie w formie jednorzędowym polecane są tym panom, którzy potrzebują wydłużenia i optycznego wyszczuplenia sylwetki. Dwurzędowe częściej wybierane są przez osoby chude, wysokie, niebojące się tego, że ubrania doda im zbędnych kilogramów.

Kolory tych okryć wierzchnich przeważnie to kolory ciemne, między innymi: czerń, brązy, granaty, ale także nieco jaśniejsze, jak: szarości, beże. Większość panów decyduje się na te płaszcze, które są w stonowanych kolorach, dzięki temu łatwiej dobrać pozostałe elementy garderoby, częściej można też sięgnąć po taki wybór.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE