Planujesz podróż do Łodzi? Spodziewaj się utrudnień!

Planujesz podróż do Łodzi? Spodziewaj się utrudnień! Fot. GDDKiA w Łodzi

W związku z budową nowych wiaduktów na odcinku „A” autostrady A1 (węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Południe) w miejsce wyburzonych obiektów, na początku przyszłego tygodnia pojawią się ograniczenia w ruchu. W nocy z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę (z 6 na 7 i z 7 na 8 kwietnia 2020 r.) montowane będą belki nośne nowego wiaduktu, co będzie wymuszało konieczność wstrzymywania przejazdu. 

Dotyczy to wiaduktu na drodze Pieński - Sierosław (WD 285) na 338-ym kilometrze drogi. Prace będą prowadzone w godzinach od 20.00 do 6.00. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, aby zminimalizować uciążliwość prowadzonych robót dla kierujących, przerwy w ruchu będą wynosiły 15-20 minut, po czym  ruch będzie wznawiany , aby rozładować powstały zator. Takich cykli w ciągu każdej z dwóch nocy będzie kilkanaście. Ograniczenia będą dotyczyły zarówno jadących z Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, jak i w przeciwnym kierunku.

- Apelujemy do kierowców o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności, oraz stosowanie się do oznakowania. Informujemy jednocześnie, że odcinek drogi, na którym będzie wstrzymywany ruch, będzie można - jadąc od Łodzi - ominąć; zjeżdżając na węźle Tuszyn na DK12/91 i kierować się w stronę Piotrkowa Trybunalskiego, następnie na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjechać na S8 i tędy dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, gdzie powrócimy na autosradę A1. Jadąc do południa analogocznie: zjeżdżamy z A1 na S8 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, dojeżdżamy do węzła Piotrków Trybunalski Północ, gdzie skręcamy an DK 12/91 i tą trasą dojeżdżamy do węzła Tuszyn, gdzie można wrócić na autostradę A1 i kontynuować jazdę w kierunku północnym – mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej o:
autostrada a1 budowa utrudnienia gddkia w łodzi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE