Placówka „Kamil” w Strzałkowie przenosi się do innego budynku. Wkrótce otwarcie kolejnej placówki

Placówka „Kamil” w Strzałkowie przenosi się do innego budynku. Wkrótce otwarcie kolejnej placówki Fot. arch. redakcji

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamil” w Strzałkowie przenosi się do nowego obiektu, zlokalizowanego w tej samej miejscowości.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamil” funkcjonuje w Strzałkowie od listopada 2019 r. Budynek w którym jest zlokalizowana nie jest jednak własnością Powiatu Radomszczańskiego, co uniemożliwia inwestowanie w ten obiekt powiatowych pieniędzy. Dlatego Powiat Radomszczański zakupił inny budynek – również w Strzałkowie, przy ul. Kolumba. I to w tym obiekcie od 1 września 2022 r. będzie funkcjonować POW „Kamil”.

Również 1 września rozpocznie działalność druga Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamil”, prowadzona przez Powiat Radomszczański. Ta zlokalizowana będzie w Kodrębie. Radomszczańskie starostwo wyłoniło już dyrektora tego obiektu.

Placówki „Kamil” przeznaczone są dla dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców. Ich funkcjonowanie w powiecie radomszczańskim pozwala na pozostawienie dzieci blisko miejsca zamieszkania rodziny biologicznej, co z kolei umożliwia prowadzenie pracy na rzecz powrotu dziecka do tej rodziny. Przyczynia się również do obniżenia kosztów ponoszonych przez powiat na refundację kosztów pobytu dzieci w innych placówkach opiekuńczo – wychowawczych, zlokalizowanych poza terenem naszego powiatu.

Więcej o:
starostwo radomsko kamil placówka kamil strzałków kodrąb
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE