PKP Cargo wybuduje nowy terminal multimodalny w Radomsku

PKP Cargo wybuduje nowy terminal multimodalny w Radomsku Fot. ilustracyjne/PKP Cargo FB

Spółka PKP Cargo dopięła list intencyjny z władzami Radomska w sprawie budowy terminala multimodalnego w naszym mieście. W piątek 19 kwietnia w Urzędzie Miasta o godz. 8.00 zaplanowano konferencję prasową, na której poznamy szczegóły inwestycji.

- Rozbudowa kompleksowej sieci terminali logistycznych to element strategicznych inicjatyw mających na celu długoterminowy rozwój Grupy PKP CARGO oraz budowanie przewagi konkurencyjnej w regionie. Szacowany obecnie potencjał projektu w Radomsku dla PKP CARGO daje podstawy do rozmów z władzami Radomska – powiedział Maciej Jankiewicz, p.o. Prezesa Zarządu PKP CARGO.

W ramach zawartego porozumienia, miasto Radomsko i PKP CARGO podejmą działania na rzecz określenia warunków współpracy, której celem jest realizacja projektu terminala multimodalnego w Radomsku.

Miasto dysponuje nieruchomościami, zlokalizowanymi poza okręgiem miejskim, które można przeznaczyć pod terminal. Planowany terminal ma integrować transport kolejowy i samochodowy oraz spowoduje wyprowadzenie ruchu pociągów towarowych i ciężarówek z centrum miasta na jego obrzeża. Władze miasta deklarują również dużą elastyczność i otwarcie na inne propozycje ze strony PKP CARGO.

Dla spółki zbudowanie terminala w Radomsku będzie oznaczać poszerzenie możliwości przewozowych. Radomsko i okolice dysponują dużą powierzchnia magazynów i odbiorców, którzy już dziś korzystają z transportu intermodalnego

Więcej o:
pkp pk cargo terminal
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE