PiS: Trzeba ustrzec dzieci i młodzież przed seks-edukatorami. Ruszyła zbiórka podpisów

Fot. Wojciech Bojdo, Klaudia Gajda

Działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli akcję pod hasłem „Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców”. Zbierają podpisy pod inicjatywą ustawodawczą dotyczącą zmiany ustawy „Prawo oświatowe”.

Akcja „Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców” prowadzona jest pod patronatem marszałek Sejmu, Elżbiety Witek.

- Trzy najważniejsze rzeczy, jakie znalazły się w projekcie zmiany ustawy to przede wszystkim transparentność – że wszystkie zajęcia pozalekcyjne, jakie odbywają się w szkole, muszą być transparentne, muszą o nich wiedzieć nauczyciele, rodzice, dyrekcja szkoły. Druga rzecz, którą zawiera projekt ustawy, to seksualizacja dzieci. Nie chcemy, żeby seksualizacja dzieci była prowadzona, zwłaszcza jeżeli chodzi o małe dzieci, o dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Edukacja seksualna pozostaje. I to jest ta trzecia, bardzo istotna kwestia. Często spotykamy się z przekłamaniami, że chcemy zlikwidować edukację seksualną. Ona pozostaje, na przedmiotach takich jak biologia, jak przygotowanie do życia w rodzinie. Prowadzona ma być zgodnie z programem, przez fachowców – mówi poseł Anna Milczanowska.

Podpisy pod inicjatywą ustawodawczą zbierają w terenie wolontariusze PiS. Można złożyć podpis również w Biurze Poselskim Anny Milczanowskiej przy pl. 3 Maja w Radomsku.

- Ta inicjatywa ma służyć naszym rodzinom, naszym dzieciom, aby nie demoralizować naszych dzieci – podkreśla Anna Milczanowska.

- Wiemy, że zachód Europy boryka się z różnymi seks-edukatorami, którzy wchodzą w sposób niekontrolowany lub mało kontrolowany do placówek. Przerażające zdjęcia, w jaki sposób te zajęcia się odbywają mogliśmy obserwować w wydaniach wiadomości telewizji publicznej. Chcemy polską młodzież i polskie dzieci przed tym ustrzec. Wiemy, czym to grozi, jeśli młode osoby zostaną zdemoralizowane – dodaje Andrzej Kucharski, radny Rady Miejskiej w Radomsku (PiS), a zarazem naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko pis pis radomsko anna milczanowska akcja chrońmy dzieci edukacja seksualna zbiórka podpisów inicjatywa ustawodawcza prawo oświatowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE