Piotrków Tryb.: Starowarszawska 6 gotowa

Piotrków Tryb.: Starowarszawska 6 gotowa Fot. UM Piotrków Tryb.

Zakończył się remont pierwszej z odrestaurowywanych kamienic na ul. Starowarszawskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Dawną świetność odzyskał budynek pod numerem 6.

Kompleksowa renowacja kamienic to jeden z kluczowych elementów programu „Młode Stare Miasto”, którego celem jest stworzenie atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego na piotrkowskim Podzamczu. Obecnie większość prac związanych z remontem i adaptacją kamienic na nowe mieszkania dla piotrkowian toczy się w okolicach ulic Starowarszawskiej i Zamurowej.

Zakończona właśnie inwestycja miała bardzo szeroki zakres. Oprócz odrestaurowania elewacji wykonano izolację i ocieplenie budynku, remont pokrycia dachu wraz z kominami i orynnowaniem, klatki schodowej z bramą, a także wymianę instalacji oraz okien i drzwi.

Najwięcej zmian dotknęło parter budynku, w którym zmieniono sposób użytkowania lokali adaptując je na cele społeczne.

Odrestaurowana kamienica przy Starowarszawskiej 6 to kontynuuacja metamorfozy tej części Starówki. Równolegle toczą się inne prace.

W bliskim sąsiedztwie „szóstki” miasto remontuje cztery inne kamienice, tj. przy: Garncarskiej 4, Zamurowej 10 i 16 oraz Starowarszawskiej 5.

Modernizacje wykonywane są w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, na realizację którego Piotrków Trybunalski pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków ulica starowarszawska kamienica rewitalizacja remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE