Piotrków Tryb.: pijany 17-latek wjechał w drzewo. Wiózł 13-letniego kolegę

Piotrków Tryb.: pijany 17-latek wjechał w drzewo. Wiózł 13-letniego kolegę Fot. KMP Piotrków Tryb.

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Pawłów Górny. 17-letni kierujący, będąc w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadając uprawnień wjechał w drzewo. Razem z 13-letnim pasażerem trafił do szpitala. Nieodpowiedzialne zachowanie mogło się zakończyć tragicznie.

10 sierpnia 2020 roku po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 17-letni kierujący oplem astra z niewyjaśnionych okoliczności, na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu pasażera siedział jego 13-letni kolega.

Jak się okazało kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj trafili do szpitala. 17-latek wkrótce usłyszy zarzuty.

Za popełnione czyny nastolatek odpowie jako osoba dorosła. Za spowodowanie wypadku drogowego, będąc w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez uprawnień grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez piotrkowskich policjantów. Dodatkowo jednym z celów dalszego postępowania będzie wyjaśnienie okoliczności udostępnienia pojazdu nieletniemu, za co grozi wysoka kara grzywny.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski policja piotrków pijany nastolatek wypadek pawłów górny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE