Piotrków Tryb.: nastoletni sprawcy rozboju zatrzymani

Piotrków Tryb.: nastoletni sprawcy rozboju zatrzymani

Piotrkowscy policjanci dzięki natychmiastowym działaniom, krótko po zdarzeniu dotarli do 16-latka podejrzewanego o rozbój na 62-latce. Następnego dnia mundurowi ustalili też jego trzech kompanów, którzy brali udział w tym zdarzeniu. Napadli na kobietę i ukradli jej torebkę. Cała czwórka usłyszała zarzuty rozboju. Ponieważ są to osoby nieletnie, za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło 7 listopada 2020 roku, kilka minut przed godziną 19.00 w okolicach wiaduktu kolejowego na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Czterech młodych mężczyzn podbiegło do idącej kobiety, zaczęli ją szarpać i popychać a kiedy przewróciła się na ziemię ukradli jej torebkę, w której były dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Zostawili bezbronną pokrzywdzoną i zaczęli uciekać. 62-latka o całej sytuacji opowiedziała napotkanemu mężczyźnie, który niezwłocznie zadzwonił na numer dyżurnego piotrkowskiej komendy. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol.

Mundurowi szybko wytypowali jednego z napastników. 16-latek został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Następnego dnia funkcjonariusze dotarli do miejsc zamieszkania pozostałej trójki. Dwóch 14-latków, 13-latek i 16-latek zostali przesłuchani w obecności opiekunów prawnych. Analiza zebranego w tej sprawie materiału dowodowego pozwoliła postawić im zarzut rozboju. Ponieważ są to osoby nieletnie, o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski policja piotrków rozbój nastolatkowie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE