Piotrków Tryb.: laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Piotrków Tryb.: laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych Fot. UM Piotrków Tryb.

Blisko 50 laptopów przekaże Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim dzieciom z piotrkowskich rodzin zastępczych. Pierwsze komputery trafiły już do beneficjentów.

Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Jego koszt wyniósł 265 tys. zł i w całości pokryty pozyskanym dofinansowaniem ze środków unijnych.

- Dzięki tym pieniądzom zakupiliśmy 64 komputery, sprzęt audiowizualny i środki ochrony osobistej oraz wyposażyliśmy miejsce kwarantanny i izolacji w Pogotowiu Opiekuńczym – wyliczał podczas briefingu prasowego wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Andrzej Kacperek.

Wiceprezydent podkreśla, że miasto wcześniej robiło rozeznanie na temat potrzeb rodzin zastępczych w tym zakresie.

- Na 109 rodzin zastępczych, które mamy w Piotrkowie, 105 zgłosiło takie zapotrzebowanie – wyliczał wiceprezydent.

49 komputerów trafi do 39 rodzin zastępczych, 13 laptopów otrzyma Pogotowie Opiekuńcze, a 2 trafią do Domu Dziecka. Dodatkowo do 7 rodzin wraz z komputerami trafią urządzenia wielofunkcyjne.

- Sprzęt jest gotowy do użycia. Został wyposażony w odpowiednie oprogramowanie i podzespoły, tak aby sprzęt od razu nadawał się do wykorzystania – podkreślił wiceprezydent.

Radości z otrzymania komputerów nie kryli beneficjenci, którzy jako pierwsi otrzymali dziś sprzęt.

- Dla mnie to bardzo duże wsparcie. Jestem w takim wieku, że nie posiadałam ani komputera ani tabletu, a dziś taki sprzęt jest młodzieży bardzo potrzebny – mówiła pani Maria, która odebrała dziś laptopy dla trójki swoich wnuczków.

W ramach projektu urządzenie wielofunkcyjne, projektor i telewizor trafi również do Pogotowia Opiekuńczego. W tej placówce wyposażone zostanie także miejsce kwarantanny i izolacji. Na te potrzeby zakupiono: termometry, ozonator, naczynia jednorazowe oraz meble (łóżko, krzesło, stolik, komoda).

Ponadto w ramach realizowanego projektu każda osoba ze 105 rodzin zastępczych (łącznie blisko 300 osób) otrzyma środki ochrony osobistej jak maseczki, płyn dezynfekcyjny i rękawiczki.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków laptopy rodziny zastępcze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE