Piotrków Tryb.: Kawiarnia w parku Poniatowskiego?

Piotrków Tryb.: Kawiarnia w parku Poniatowskiego? Fot. UM Piotrków Tryb.

Piotrkowski magistrat rozstrzygnął przetarg na wydzierżawienie części parku ks. Józefa Poniatowskiego. Zgodnie z warunkami przetargu u zbiegu ulic Żeromskiego i Parkowej ma powstać lokal gastronomiczny.

Pod koniec lutego w piotrkowskim magistracie odbył się przetarg, podczas którego wydzierżawiono - na 29 lat - nieruchomość w parku ks. J. Poniatowskiego. Działka ma 500 metrów kwadratowych i znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Parkowej i Żeromskiego.

- Już po zakończeniu rewaloryzacji parku księcia J. Poniatowskiego pojawiały się sygnały od piotrkowian, że jest potrzeba utworzenia małej gastronomii w okolicach parku. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom. Przygotowaliśmy miejsce i odpowiednią infrastrukturę - mówi prezydent Krzysztof Chojniak.  

Nowy dzierżawca będzie mieć do spełnienia szereg warunków związanych z nabytą nieruchomością.

- Budynek, który zostanie postawiony na działce musi spełniać funkcję gastronomiczną. Winien mieć charakter zabudowy pawilonowej, parterowej jako uzupełnienie zagospodarowania zabytkowego parku i nawiązywać do istniejącej niegdyś w parku architektury ogrodowej – wyjaśniają urzędnicy. 

Przyszły dzierżawca w wybudowanym lokalu gastronomicznym będzie musiał zorganizować ogólnodostępny szalet.
 
Kiedy może stanąć budynek?

- Nowy dzierżawca podpisując umowę zobowiązuje się, że w ciągu roku od daty podpisania umowy uzyska stosowne pozwolenia bądź zgłosi budowę. W ciągu 3 lat nieruchomość ma być już zabudowana – podsumowują urzędnicy.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków park poniatowskiego kawiarnia przetarg lokal gastronomiczny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE