Piotr Płoskoński wybiegał srebrny medal

Piotr Płoskoński wybiegał srebrny medal Fot. arch. prywatne

Piotr Płoskoński - mieszkaniec Strzałkowa, na co dzień zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego w Radomsku odniósł kolejny sukces. Podczas 31 Mistrzostw Polski Masters w wielobojach obronił tytuł wicemistrza Polski w Pięcioboju Klasycznym.

Zawody odbyły się w minioną sobotę 17 czerwca w Toruniu. 

- Po raz pierwszy zgłosiłem się do udziału w Trójboju Sprinterskim. W Pięcioboju zająłem drugie miejsce, w Trójboju czwarte. Te miejsca przed Mistrzostwami brałbym w ciemno. Na skoczni i rzutniach byłem tylko raz, dwa tygodnie przed Mistrzostwami robiąc sobie sprawdzian, który wyszedł nieźle – przyznaje Piotr Płoskoński.

- Ale na 200 metrach naciągnąłem pachwinę prawej nogi, która mnie boli do dziś. Więc bez specjalnego przygotowania i z kontuzją był to start bardzo udany. Mimo że skład podium uległ zmianie od zeszłego roku, to ja pozostałem na swoim miejscu – dodaje pan Piotr.

Obecnie utytułowany biegacz ze Strzałkowa zamierza wyleczyć pachwinę i przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Biegach Górskich w Adelboden (Szwajcaria), które odbędą się już 9 lipca.

Więcej o:
zawody piotr płoskoński bieganie medal
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE