Piosenką uczcili Niepodległą

Piosenką uczcili Niepodległą Fot. UM Radomsko

Miłość do swojej Ojczyzny można wyrazić na wiele sposobów. Dzieci z radomszczańskich przedszkoli postanowiły zaśpiewać, biorąc udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wokalnym „Piosenką uczcijmy Niepodległą”, który w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zorganizowało Publiczne Przedszkole nr 10.

Miejski Dom Kultury w Radomsku rozbrzmiał piosenkami o Polsce i niepodległości, które zaśpiewały przedszkolaki biorące udział w konkursie wokalnym. Na początek jednak w części artystycznej, we wzruszającym programie słowno-muzycznym wystąpiły dzieci z PP nr 10.

14 uczestników konkursu reprezentowało przedszkola nr: 1, 3, 4, 5, 6, 9 i 10. Na widowni zasiedli dumni rodzice i bliscy oraz nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do konkursowych zmagań.

Dzieci dały prawdziwy pokaz talentów wokalnych, więc Jury miało twardy orzech do zgryzienia, wybierając najlepszych. Podczas prezentacji można było usłyszeć utwory, jak: „Polak mały”. „My, pierwsza brygada” czy „Co to jest niepodległość”.

Jury w składzie: zastępca prezydenta Radomska - Małgorzata Kańska-Kipigroch, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury - Małgorzata Krupska, Komendantka Hufca ZHP Radomsko - Katarzyna Kurc, przewodnicząca Rady Rodziców PP nr 10 - Katarzyna Tomczyk i muzyk, realizator dźwięku MDK - Wojciech Pachuta postanowiło wyróżnić pierwszym miejscem Emilię Profic z PP nr 4, Kornelię Grabarczyk z PP nr 5 i Lilianę Cyganek z PP nr 10. Pozostałe przedszkolaki zajęły drugie miejsce.

Więcej o:
radomsko konkurs święto niepodległości mdk radomsko piosenki konkurs wokalny przedszkole
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE