PINB w Radomsku przypomina o zimowym obowiązku

PINB w Radomsku przypomina o zimowym obowiązku Fot. pixabay.com

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Radomsku przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o konieczności przygotowania obiektów budowlanych do okresu zimowego.

Przygotowanie powinno polegać na sprawdzeniu stanu technicznego obiektów budowlanych, w tym instalacji przewodów wentylacyjnych, dymowych i spalinowych oraz ocenie sprawności instalacji elektrycznych, grzewczych oraz instalacji gazowej.

Należy pamiętać, że właściciele, zarządcy i użytkownicy obiektów budowlanych mają obowiązku utrzymania obiektów we właściwym stanie technicznym, zapobieganiu przeciążenia konstrukcji zalegającym na dachach śniegiem, mając szczególnie na uwadze możliwość wystąpienia trudnych warunków atmosferycznych.

- W przypadku wystąpienia obfitych opadów śniegu, proszę Państwa o przekazywanie do tutejszego organu zbiorczej informacji o przeprowadzonych inspekcjach, kontrolach z zakresu wywiązywania się zarządców obiektów budowlanych z obowiązku usuwania śniegu i sopli z dachów. Meldunki proszę przekazywać przy wykorzystaniu tabeli, której wzór przesyłam w załączeniu, pocztą elektroniczną na adres pinb@radomszczanski.pl w poniedziałki do godziny 15.00 (od czasu wystąpienia opadów śniegu lub innych gwałtownych zjawisk pogodowych takich jak oblodzenia, ulewne deszcze lub gwałtowne wiatry). Wszystkie dane w sprawozdaniu należy przedstawiać narastająco - informuje Marcin Rumin-Pluciński, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Radomsku. 

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański zima pinb nadzór budowlany
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE