Piłkarze wracają na boiska

Jeszcze tylko kilka dni dzieli piłkarzy i wszystkich sympatyków Mechanika Radomsko od inauguracji rundy wiosennej. 21 marca zespół trenera Artura Kowalskiego zmierzy się na własnym boisku z Wartą Działoszyn.

Jeszcze tylko kilka dni dzieli piłkarzy i wszystkich sympatyków Mechanika Radomsko od inauguracji rundy wiosennej. 21 marca zespół trenera Artura Kowalskiego zmierzy się na własnym boisku z Wartą Działoszyn. W sobotę żółto-niebiescy rozegrali ostatni test przed startem ligi.Mecz kontrolny z występującym w lidze okręgowej Lotem Konopiska był przedostatnią próbą przed startem rundy wiosennej. Ten definitywnie ostatni etap przygotowań do startu IV ligi nastąpi w niedzielę, kiedy zespół trenera Artura Kowalskiego zagra na stadionie miejskim spotkanie ze Stradomiem Częstochowa.

Mecz z Lotem Konopiska zakończył się wynikiem 1:1. Bramkę dla radomszczańskiej drużyny zdobył w pierwszej części gry pomocnik Przemysław Kornacki. Taki wynik utrzymał się do końca doliczonego czasu gry. Wtedy sędzia zawodów pozwolił na rozegranie ostatniej akcji gospodarzy, w której udało się im doprowadzić do wyrównania.

Żółto-niebiescy w okresie zimowych przygotowań rozegrali już siedem spotkań kontrolnych, w których odnieśli cztery wygrane, jeden remis oraz zanotowali trzy porażki. Najskuteczniejszych piłkarzem okresu przygotowawczego został Mateusz Żak, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Po trzy bramki zdobyli: Wiktor Majewski oraz Marek Michalski, a po dwa trafienia zanotowali Przemysław Kornacki, Tomasz Walioszczyk oraz kapitan zespołu Marcin Antczak.

21 marca o godz. 15.00 Mechanik zainauguruje rundę wiosenną meczem z Wartą Działoszyn. W 1. kolejce rundy jesiennej radomszczanie odnieśli zwycięstwo na boisku rywala po jedynym trafieniu Tomasza Walioszczyka. Jak się okazało, tylko Mechanikowi udało się wywieźć z Działoszyna komplet punktów.

Drużyna Grzegorza Bodnara potrafi jednak punktować w spotkaniach wyjazdowych. Dotychczas w ośmiu delegacjach odniosła pięć zwycięstw, dwa remisy i jedno spotkanie przegrała.

Trener Artur Kowalski w tym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Marcina Antczaka. Pomocnik żółto-niebieskich pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Okres zimowy to nie tylko czas przygotowań piłkarzy, ale także okres wzmożonej pracy prezesa oraz zarządu klubu. Co udało się w tym czasie? Odpowiada prezes Mechanika Robert Koniarski.

- Cieszymy się, że od początku roku udało się nam pozyskać czterech nowych sponsorów - wylicza prezes. - Fundusze, jakie otrzymamy, posłużą nam na pewną stabilizację w klubie. Prócz tego prowadzimy także rozmowy z potencjalnymi nowymi sponsorami. Niedawno podpisaliśmy 3-letni kontrakt z firmą Zina, która ubierze naszych piłkarzy. Jeszcze przed pierwszym meczem ruszy oficjalna strona internetowa klubu, na którą tak wszyscy czekali - dodaje Robert Koniarski.

Autor: Marcin Półrola

Artykuł pochodzi z bezpłatnego tygodnika "Między Stronami", który jest dostępny m.in. w sklepach OSM i Zorza. Elektroniczną wersję tygodnika można pobrać ze strony www.miedzystronami.com.

Więcej o:
sport piłka nożna mechanik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE