Piłkarskie zespoły z Radomska, Kamieńska i Borzykowej zagrają o finał „Pucharu Tymbarku”

Piłkarskie zespoły z Radomska, Kamieńska i Borzykowej zagrają o finał „Pucharu Tymbarku” Fot. mat. organizatora

Talenty piłkarskie w grze. Ruszają wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Z Powiatu Radomszczańskiego w Łodzi zagrają drużyny PSP Kamieńsk (U-12 chłopcy), PSP 9 Radomsko (U-10 chłopcy), RAP Radomsko (U-8 chłopcy) i PSP Borzykowa (U-12 dziewczynki).

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.

W dniach 19-20 maja na boiska treningowe ŁKS-u, a dzień później na murawę obiektu przy al. Unii Lubelskiej, wybiegną reprezentanci i reprezentantki 105 drużyn, którzy powalczą o awans do ogólnopolskiego finału XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania najlepszych w województwie młodych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12 to dla całego regionu prawdziwe sportowe święto.

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki, które dziś stanowią ok. 1/3 wszystkich uczestników.

Więcej o:
o puchar tymbarku turniej zawody rap radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE