Piłkarskie Mikołajki w „Elektryku” w Radomsku

Piłkarskie Mikołajki w „Elektryku” w Radomsku Fot. ZSE-E w Radomsku

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej rozegrany został w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. Po emocjonujących rozgrywkach zwyciężyli programiści z klasy 3l.

Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w Elektryku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku trzeba było nawet zorganizować losowanie ze względu na dużą liczbę zgłoszonych klas. Finalnie do turnieju przystąpiło 12 drużyn, które grały w systemie pucharowym, a następnie każdy z każdym. Mistrzami turnieju została reprezentacja klasy 3l,  która pokonała zawodników z klasy 3gf, zaś podium zamknęli młodzi piłkarze z klasy 2l.

- Od pierwszego meczu pokazywaliśmy dużą determinację. Jako drużyna wspieraliśmy się w każdej trudnej sytuacji, każdy z nas zapracował na ten sukces. Najcięższy był pierwszy mecz, ponieważ to on decydował o tym, czy zagramy w dalszej fazie, porażka oznaczała odpadnięcie z turnieju. Ostatecznie wszystko poszło po naszej myśli i do końca dawaliśmy z siebie wszystko – mówi Mateusz Kamil Michalski ze zwycięskiej drużyny  3l.

- Ogromnie cieszymy się, że młodzież tak chętnie uczestniczy w tego typu turniejach. Widać, że chcą  integrować się z innymi klasami, skonfrontować swoje umiejętności piłkarskie. Takie rozgrywki uczą kulturalnego dopingu, respektowania zasad gry fair play, a co najważniejsze integrują społeczność Elektryka – mówią jednym głosem organizatorki turnieju Justyna Fontowicz i Anna Mikicka, opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Dekoracji zwycięskich drużyn dokonał – jak na Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej  przystało -  nie kto inny, jak sam św. Mikołaj.

(tekst: Aneta Jędrzejczyk)

Więcej o:
radomsko zsee radomsko elektryk radomsko mikołajki mikołajkowy turniej piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE