Radomsko, Łódzkie 1.3o Wtorek, 28 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Piłkarki z Gidel w Austrii

Sport i rekreacja

Młodzież z 23 państw z Europy, Ameryki Północnej, Afryki i Azji spotkała się na World Sports Festival w Austrii w dniach 23 – 26 czerwca. Wśród uczestników były też zawodniczki z UKS... ››

Młodzież z 23 państw z Europy, Ameryki Północnej, Afryki i Azji spotkała się na World Sports Festival w Austrii w dniach 23 – 26 czerwca. Wśród uczestników były też zawodniczki z UKS Watra Gidle oraz UKS Przyjaźń Piotrków Trybunalski.


Młode sportsmenki z Gidel startowały w turnieju piłki nożnej U13, a także wspomogły drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego w kategoriach U15 i U17.


W kategorii U13 dziewczęta rywalizowały z FC Lok Leipzig I, TSV Langquald, UKS Przyjaźń i FC Lok Leipzig II i zajęły III miejsce. W kategorii U17 zawodniczkom udało się wywalczyć II miejsce, a zawodniczkom U15 – V miejsce.


Skład U13: Milena Rochowska , Julia Ciupa, Oliwia Machnik, Justyna Ślęzak, Agata Łęgowik, Marta Karczewska,  Beata Jeziorska, Klaudia Wośko, Julia Zatoń, Martyna Bartnik, Gabriela Dziuba.

Skład U15: Kowalska Katarzyna, Jafra Klaudia, Sieradzka Katarzyna, Kubiak Karolina, Leszcz Anna, Leszcz Magdalena, Kowalska Magdalena, Kardacz Martyna, Kaczmarczyk Natalia, Gaik Karolina.

Skład U17: Boborowska Anna, Ciupa Klaudia, Siemińska Ewelina oraz (spoza klubów) Martyna Malinowska, Aleksandra Gębarowska, Sylwia Skrobek i Aleksandra Pielużek.

Po emocjonujących meczach i chwilach spędzonych wśród młodzieży z całego świata dziewczęta wraz z opiekunami zwiedziły Wiedeń i Bratysławę, a także rozegrały mecz z SKF Żilina.


- World Sports Festival to turniej sportowy dla młodzieży. Młodzież z całego świata rzadko ma szansę konkurować na szczeblu międzynarodowym ze swoimi rówieśnikami, czy to indywidualnie lub w zespołach. Dlatego WSF chce dać wszystkim młodym ludziom, z pasją do sportu  szansę to zrobić - wyjaśnia organizator imprezy Robin Deisenhammer.

 

Trenerami klubu są p. Janusz Pachulski i p. Piotr Pilarski.

Gratulujemy sukcesów!

komentarze