Piknik Ekologiczny w Parku Solidarności w Radomsku

W niedzielne popołudnie (25 sierpnia) w parku Solidarności w Radomsku mieszkańcy miasta wzięli udział w „Rodzinnym pikniku ekologicznym”, który zorganizowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Urząd Miasta Radomska.

Podczas ekopikniku dla najmłodszych organizatorzy przygotowali animacje, kąciki plastyczne, ekologiczne gry i zabawy z nagrodami, malowanie buziek, plecenie warkoczy i tworzenie zwierzaków z balonów, zabawy z bańkami oraz warsztaty tworzenia baniek mydlanych.

Zabawa połączona była z nauką. Bowiem na stoiskach PGK przygotowano ekologiczne klocki i warcaby, a także warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej. Prowadzona była również zbiórka baterii, telefonów, żarówek, opakowań szklanych oraz drobnego elektrosprzętu, a w zamian można było otrzymać praktyczny gadżet ekologiczny. Odbyły się również ekologiczne animacje edukacyjne dla najmłodszych. Również dorośli mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo segregować w domu śmieci.

Na stoiskach z twórczością rękodzielniczą, oprócz zakupu ręcznie robionych ozdób, można było też skosztować regionalnych potraw, jak chleb ze smalcem oraz słodkich wypieków, których był duży wybór. Wśród regionalnych wystawców znaleźli się m.in. Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kodrąb „Polne Kwiaty”, KGW w Zapolicach „Zapoliczanki”, KGW w Ochotniku, KGW w Józefowie „Józefinki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Bartodziej.

Dla wszystkich przygotowano pokazy zumby oraz skoków na trampolinach. Całość przedsięwzięcia uświetniły koncerty: kapeli góralskiej Zbyrcok Hyćka oraz zespołu hip–hopowego z Radomska ENTER CRVSH.

Natomiast w MDK od godzin porannych dla najmłodszych przygotowano niedzielny poranek w Kinie Pasja. Można było obejrzeć wybrane odcinki bajek pt. „Kot Miro”, „Agatka”, „Tonky” wprowadzające młodych widzów w świat książek. Po projekcji na najmłodszych czekały warsztaty plastyczne.

Dodatkowo w tym dniu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku możliwa była adopcja bezdomnych psiaków i kociaków za 1 zł.

Portal Radomsko24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej o:
ekopiknik radomsko ekopiknik pgk radomsko mdk radomsko ekologia radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE