Piknik dla zdrowia i rekreacji

W niedzielę 17 września już po raz siódmy w Radomsku odbył się Powiatowy Piknik Zdrowia i Rekreacji. Jego celem była m.in. profilaktyka prozdrowotna oraz promocja zdrowego trybu życia.

- Jest to siódmy piknik, z tego wynika, że nowy szpital, w tej nowej siedzibie jest już siódmy rok. Każdego roku staramy się przybliżyć Państwu, to wszystko co się dzieje w szpitalu. W ten jeden dzień kiedy można skorzystać bezpłatnie, bez kolejek z dodatkowych badań, porozmawiać z dietetykiem czy kardiologiem – mówił podczas otwarcia pikniku starosta radomszczański Andrzej Plutecki. 

Radomszczanie, którzy tego dnia odwiedzili hol główny Szpitala Powiatowego w Radomsku, mogli liczyć na porady dietetyka, kardiologa, logopedy czy psychologa. Chętni mogli wykonać badania cytologiczne, mammograficzne, spirometryczne, badanie morfologiczne krwi, sprawdzić poziom cukru, ciśnienia tętniczego, zmierzyć zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Można było oddać krew w ambulansie RCKiK. Ratownicy medyczni przygotowali także pokaz pierwszej pomocy oraz uczyli, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

- Bardzo dobra inicjatywa. Skorzystałem z badania na poziom cukru we krwi a także z pomiaru ciśnienia. Te badania wyszły dobrze. Gorzej z badaniem spirometrem na stanowisku sanepidu. Czas chyba pomyśleć o rzuceniu palenia - powiedział nam jeden z uczestników pikniku.

Na swych stoiskach zaprezentowały się sklepy medyczne, sprzedawcy zdrowiej żywności oraz centra fitness.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych Dla nich przygotowano m.in. bezpłatny park zabaw, malowanie twarzy czy fotobudkę.

Więcej o:
pikinik zdrowia piknik radomsko szpital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE