Piknik "A mnie jest szkoda lata"

Zespół Szkolno - Gimnazjalnego nr 5 w Radomsku zaprasza w sobotę 26 września na festyn rodzinny "A mnie jest szkoda lata"

Zespół Szkolno - Gimnazjalnego nr 5 w Radomsku, zaprasza w sobotę 26 września na festyn rodzinny "A mnie jest szkoda lata", podczas którego oprócz licznych atrakcji odbędzie się promocja  pomysłu na plac sportowo-rekreacyjny "Twister" w ramach Budżetu Obywatelskiego.

O projekcie „Twister”

Projekt kierowany jest do wszystkich osób chętnych do spędzania wolnego czasu  w aktywny sposób, bez ograniczeń wiekowych. Dzieci młodsze mogą korzystać z placu zabaw, młodzież i dorośli – z siłowni zewnętrznej. Zapewnione będzie również miejsce do odpoczynku w otoczeniu zieleni (altana, ławeczki). Szacowany koszt inwestycji wynosi 217 537,00 złotych.

Obiekt będzie udostępniony do użytku we wszystkie dni tygodnia w godzinach 7 – 22.

W ramach projektu przewiduje się urządzenie i wyposażenie obiektu rekreacyjno-sportowego otwartego dla wszystkich mieszkańców miasta, składającego się z trzech zasadniczych części:

Plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią syntetyczną,
Siłownia zewnętrzna,
Część wypoczynkowa, która zawierać będzie alejkę spacerową z ławkami, na końcu której usytuowana zostanie altana w kształcie sześciokąta, z otwartymi ścianami. Jedna ze ścian zabudowana będzie tablicą z przeznaczeniem do rysowania kredą. Dwie ściany pozostaną otwarte – stanowić one będą przejście do części siłowej placu. Wewnątrz altany znajdować się będą trzy ławki. Ponadto w prawym dolnym narożniku placu zaplanowano teren trawiasty z przeznaczeniem na mini boisko do zabaw z piłką, skakanką i innym drobnym sprzętem sportowym.
Wizualizacja

Teren przeznaczony na realizację projektu jest ogrodzony i zamykany, otoczony zielenią – drzewa i krzewy ozdobne. Obiekt posiadać będzie dodatkowe wyposażenie w postaci regulaminów, a także objęty będzie oświetleniem i monitoringiem wizyjnym szkoły.

Głównym celem realizacji projektu jest stworzenie miejsca aktywnego, rodzinnego wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców naszego miasta - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Połączenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej stanowić będzie bazę do wspólnego spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Ponadto realizacja projektu wpłynie na rozwój infrastruktury rekreacyjnej i sportowej oraz poprawę jakości życia lokalnej społeczności,  Będzie to miejsce otwarte dla wszystkich chętnych.

W pobliżu ZSG 5 brakuje bezpiecznego i atrakcyjnego pod względem wyposażenia miejsca, gdzie wspólnie mogą spędzać wolny czas rodzice ze swoimi dziećmi. Plac będzie alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed telewizorem lub komputerem.
 
 Powstanie takiego obiektu w bliskim sąsiedztwie kompleksu boisk „Orlik" stanowić będzie atrakcyjne uzupełnienie oferty sportowej dla mieszkańców, bez względu na wiek i predyspozycje. Dodatkowym atutem tego przedsięwzięcia jest fakt, że usytuowanie placu przy szkole da możliwość pełnego wykorzystania tego miejsca zarówno w godzinach dopołudniowych, jak i popołudniu. Na uwagę zasługuje fakt, że w obiekcie szkolnym do późnych godzin wieczornych pracują osoby, które zadbają o ład i porządek na terenie placu. Aktywnie spędzony wolny czas wzmacniać będzie więzy rodzinne, sprawność fizyczną i kondycję, a co za tym idzie – zdrowie fizyczne i psychiczne.

Więcej o:
piknik budżet obywatelski zsg nr 5
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE