Pijany kierowca za kierownicą to potencjalny morderca

Pijany kierowca za kierownicą to potencjalny morderca Fot. M. Kołaczkowski

Przepisy dotyczące konfiskaty aut nietrzeźwych kierowców weszły w życie. Resort sprawiedliwości już zapowiedział, że regulacja zostanie złagodzona.

Jednak przed wejściem zapowiadanej nowelizacji w życie, w sytuacji zakończonego prawomocnie postępowania przed sądem, konfiskata ma być orzekana.

- Są trzy przypadki, o których powinni pamiętać kierowcy. Wtedy można stracić samochód. Gdy ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy jest sprawcą wypadku i ma promil alkoholu oraz ma 0,5 promila i do zatrzymania doszło przed upływem dwóch lat - wylicza Mariusz Pawłowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku. 

Kto ponosi koszty transportu samochodu na lawecie po konfiskacie?

- Na obecny czas policja. W dalszym toku postępowania kosztami będzie obciążony były właściciel samochodu. W naszym regionie jest wyznaczony parking na zatrzymane pojazdy w miejscowości Niechcice - dodaje naczelnik.

W poniedziałek 25 marca zapraszamy na program „W Temacie”. Gościem będzie Mariusz Pawłowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku. Premiera odcinka o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk mariusz pawłowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE