Pijany dziadek prowadził ciągnik, a 13-letni wnuk skodę

Pijany dziadek prowadził ciągnik, a 13-letni wnuk skodę

22 czerwca 2020 roku na terenie gm. Kobiele Wielkie policjanci zatrzymali do kontroli skodę. Za kierownicą samochodu siedział 13-latek. Przed tym pojazdem poruszał się ciągnik rolniczy, którym kierował pijany 61-letni dziadek nastolatka. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego seniora.

- Z ustaleń policjantów wynikało, że 61-latek wraz ze swoim wnukiem pojechali do sąsiedniej miejscowości po odbiór pojazdu rolniczego po jego naprawie. Tam dorośli spożywali alkohol. Następnie dziadek wsiadł za kierownicę ciągnika, a wnuka poprosił, aby pojechał za nim samochodem. Po interwencji policji opiekę nad 13-latkiem przejęła babcia – wyjaśnia Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

61-letni mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny i zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijany dziadek dziecko za kierownicą kobiele wielkie ciągnik
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE