Pieśni Maryjne rozbrzmiały w Szczepocicach

Pieśni Maryjne rozbrzmiały w Szczepocicach Fot. mat. organizatora

„Piękna jak Lilija” takie hasło towarzyszyło koncertowi Pieśni Maryjnych, który odbył się w Szczepocicach. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i odbiorców.

Pomysł organizacji koncertu zrodził się kilka lat temu. Jednak zawsze coś stawało na przeszkodzie. Aż wreszcie nadszedł 18 maja 2024 roku.

- Widocznie tak musiało być. W 2024 r. w Archidiecezji Częstochowskiej ma miejsce II peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W naszej parafii (parafia w Szczepocicach – dop. red.) od 12 maja 2024 roku odbywały się rekolekcje przygotowujące na przyjście obrazu do naszej parafii. Koncert był zakończeniem tych rekolekcji – zauważa Ewa Pokora, jedna z organizatorek koncertu.  

Przygotowania do maryjnego wydarzenia trwały od początku kwietnia. Włożony wysiłek opłacił się. Zespoły i osoby indywidualne śpiewające 18 maja 2024 r. dla Maryi zostały nagrodzone gromkimi brawami.

- Serce się radowało, kiedy słyszało się takie piękne maryjne pieśni. Brawo dla uczestników i organizatorów – mówi jeden z uczestników religijnego wydarzenia.

W koncercie „Piękna jak Lilija” zaśpiewała i zatańczyła schola „Karolinki” działająca przy parafii w Szczepocicach. O oprawę muzyczną zadbał zespół w składzie: Jacek Flasza, Karol Utratny, Piotr Zaskórski, Mariusz Przerada, Katarzyna Wróblewska, Ewa Pokora.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko szczepocice koncert pieśni maryjnych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE