Pies wykrył worki z nielegalnym tytoniem w Radomsku

Pies wykrył worki z nielegalnym tytoniem w Radomsku Fot. KAS

Ares, pies służbowy Krajowej Administracji Skarbowej wsparł działania kontrolne w zaparkowanym aucie, gdzie ukryte było 131 worków z nielegalnym tytoniem. Gdyby przejęty tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 2 mln złotych.

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przeprowadzili działania kontrolne w związku z możliwością przechowywania w samochodzie dostawczym wyrobów akcyzowych bez wymaganych znaków. Auto dostawcze stało, bez kierowcy na jednym z parkingów w Radomsku.

Funkcjonariusze przystąpili do działań. Ares, pies służbowy łódzkiej KAS zaznaczył część ładunkową samochodu ciężarowego, w której znajdowały się wyroby tytoniowe.

Funkcjonariusze KAS i CBŚP po rozmowie z właścicielem auta i otworzeniu przestrzeni ładunkowej wykryli, że jest ona wypełniona kontrabandą. Znaleziono 131 worków wypełnionych tytoniem bez polskich znaków akcyzy, które ważyły niemal 2 tony.

Według wstępnych szacunków funkcjonariuszy, wartość zabezpieczonego tytoniu to niemal 1,5 mln. złotych, a gdyby tytoń trafił na rynek, straty podatkowe Skarbu Państwa mogłyby wynieść nawet 2 mln złotych.

Za przechowywanie i obrót nielegalnymi wyrobami tytoniowymi, grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech.

Więcej o:
ares kontrabanda w radomsku radomsko kontrabanda policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE