Pies, najlepszy przyjaciel człowieka – dziś ma swoje święto

Pies, najlepszy przyjaciel człowieka – dziś ma swoje święto Fot. Schronisko PGK Radomsko

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wierny i oddany członek rodziny – dziś ma swoje święto. 1 lipca przypada Światowy Dzień Psa. Z tej okazji w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radomsku można adoptować pieska za symboliczną złotówkę.

Dzień Psa to święto, które wprowadzono całkiem niedawno, w 2007 roku. Powstało z inicjatywy polskiego czasopisma „Przyjaciel Pies”.

Dlaczego 1 lipca?

Nieprzypadkowo – to właśnie latem do schronisk trafia najwięcej psów. Podczas wakacyjnych podróży niestety zdarza się, że nieodpowiedzialni opiekunowie nie mając pomysłu, co zrobić z psiakiem, oddaje go do schroniska.

Dzień Psa to właściwa okazją, by zastanowić się nad tym, jak traktuje się psy w naszym społeczeństwie, zwłaszcza podczas sezonu urlopowego. To również okazja do zorganizowania akcji adopcyjnych i pomocowych prowadzonych przez organizacje prozwierzęce.

Taką akcję ogłosiło radomszczańskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Z tej okazji w dniu dzisiejszym adopcja pieska będzie kosztować symboliczną złotówkę. Zapraszamy osoby, które chcą podarować pieskom wspaniały prezent w dniu ich święta – DOM. To największe marzenie naszych czworonogów. Wszystkim pieskom życzymy dużo miłości oraz kochających właścicieli.

W galerii znajdziecie zdjęcia kilku podopiecznych schroniska. Więcej na stronie schroniska tutaj.

Więcej o:
schronisko dla zwierząt radomsko schronisko dla bezdomnych zwierząt radomsko światowy dzień psa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE