Pierwszy trening ROZBIEGAJMY RADOMSKO

Pierwszy trening ROZBIEGAJMY RADOMSKO

W poniedziałek (30 kwietnia) na boisku PSP nr 6 w Radomsku zebrała się grupa biegaczy amatorów, którzy pod okiem bardziej doświadczonych biegaczy odbyła trening na bieżni. Pojawiły się osoby z naszego regionu, które biegają nie od dziś, a także te, które nie wiedzą jak, a chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.

Ćwiczenia przeprowadzili: Damian Wawrzyniak (Aktywni Kamieńsk) oraz Piotr Gryglewski (Run 42 Radomsko). Oboje bazując na zdobytej przez wiele lat wiedzy, doradzali, jak zacząć biegać, aby cieszyć się z treningów. A tym, którzy biegają dłużej wskazali, jak urozmaicić swoje treningi i jak zapobiegać urazom.

Bacznie przyglądali się wszystkim uczestnikom, aby upewnić się, że od początku nie wyrobią sobie złych nawyków. Zaczęli od rozgrzewki, potem był trening właściwy i rozciąganie, przy czym wracali uwagę na precyzję i technikę. - ROZBIEGAJMY RADOMSKO to wspaniała inicjatywa - podkreśla Karolina Klekowska, jedna z uczestniczek poniedziałkowego wydarzenia - Wiele osób w naszym mieście chciałoby poprawić sylwetkę i swoją kondycję, ale boi się postawić pierwszy krok. Dzięki podzieleniu nas na grupy początkująca, zaawansowaną lepiej dopasuje swój poziom i predyspozycje, aby każdy znalazł coś dla siebie - dodaje. Następny trening również na bieżni szkoły PSP nr 6 odbędzie się o tej samej porze (poniedziałek, godzina 19:00). Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych i mają nadzieję, że tak liczna ekipa to tylko początek projektu ROZBIEGAJMY RADOMSKO.

Więcej o:
aktywni kamieńsk run 42 bieganie psp 6 hala trening rozbiegajmy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE