Pierwszy start zawodników UKS Zapaśnik w 2022 r. z sukcesami

Pierwszy start zawodników UKS Zapaśnik w 2022 r. z sukcesami Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W sobotę, 22 stycznia 2022 r. reprezentacja UKS Zapaśnik Radomsko wzięła udział w I Mistrzostwach woj. Łódzkiego Młodzików w Zgierzu. To pierwszy start reprezentantów klubu w 2022 roku.

Zarząd klubu ze sztabem  trenerskim do startu w zawodach oddelegował pięcioosobową reprezentację, w której z bardzo dobrej strony zaprezentował się debiutujący w kategorii wiekowej młodzika Wiktor Kotlicki. Zajął on drugie miejsce w kategorii wagowej 48 kg, przegrywając w finale z zawodnikiem PTC Pabianice, Piotrem Jarzębskim.

Opiekę nad grupą na zawodach w Zgierzu sprawował trener Konrad Terka.

Reprezentacja UKS Zapaśnik Radomsko zajęła wysokie IV miejsce w klasyfikacji drużynowej, przywożąc ze Zgierza aż 4 medale: 3 srebrne i jeden złoty.

Indywidualnie:

- I miejsce i złoty medal zdobył Jakub Molenda w kat. 100 kg.

- Miejsca drugie i srebrne medale zdobyli: Aron Kubasiak w kat. 44 kg, Wiktor Kotlicki w kat. 48 kg i Jakub Wiaderek w kat. 75 kg., Kacper Dukat zajął V miejsce w kat. 57 kg.

- Wyniki uzyskane podczas mistrzostw województwa potwierdzają, że obrany przez nas kierunek rozwoju zawodników jest właściwy. Świadczy to w szczególności o trafnym doborze metod szkoleniowych. Sukcesy są ogromną motywacją dla pozostałych zawodników, a zarząd i trenerów jeszcze bardziej dopingują do poszukiwania dróg rozwoju i wsparcia. Funkcjonowanie takiego „kopciuszka” (klub istnieje zaledwie od roku) na klubowej mapie miasta i Polski wiąże się z wieloma problemami natury organizacyjnej. My, póki co, jako ten młodszy, raczkujący brat, z lekką zazdrością spoglądamy na kluby otrzymujące wsparcie od samorządu, ale mamy nadzieję, że osiągane przez naszych podopiecznych wyniki będą doskonałym argumentem, by także się w tym gronie znaleźć. Motywacji do pracy z pewnością nam nie zabraknie - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. sportowych.

Więcej o:
radomsko zapasy radomsko uks zapaśnik radomsko mistrzostwa województwa łódzkiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE