Pierwszy pociąg ŁKA wjechał na dworzec w Radomsku

W poniedziałek 11 marca, punktualnie o godz. 19.14, pierwszy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wjechał na dworzec w Radomsku.

Wraz z marcową korektą rozkładu jazdy ŁKA uruchomiło pierwsze połączenia na nowej trasie Łódź Fabryczna – Radomsko. Przewozy realizowane są nowymi pociągami Impuls2, wyposażonymi w wiele udogodnień dla pasażerów, takich jak biletomaty, bezpłatne wi-fi, klimatyzację, strefę dla rodzin z dziećmi czy miejsca dla rowerów.

Z pierwszego pociągu ŁKA, który przyjechał do Radomsku wysiadło kilka osób.

- Podróż z Łodzi minęła bardzo przyjemnie. Pociąg jest nowy, więc podróż przebiegła wygodnie, w komfortowych warunkach – usłyszeliśmy od jednej z pasażerek.

Na peronie spotkaliśmy pana Wojtka, radomszczańskiego miłośnika kolei, który przyszedł zobaczyć wjazd pociągu na dworzec.

- Jest to debiut Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jeśli chodzi o połączenia do Radomska. Póki co jedna para, w godzinach średnio atrakcyjnych, ale warto jednocześnie zaznaczyć, że powrót tego pociągu do Łodzi jest o godz. 21.35, więc to jest ostatni pociąg na dworzec Fabryczny. Ostatni pociąg osobowy Przewozów Regionalnych do Łodzi,  odjeżdża po godzinie 17. Myślę, że takie pociągi jak ten ŁKA są potrzebne. Szkoda jednak, że ta para będzie jeździć tylko w dni robocze. Dobrze, aby od następnej czerwcowej korekty rozkładu jazdy, było więcej takich par. Pociąg, który dziś przyjechał do Radomska i będzie obsługiwał inię, to nowoczesny elektryczny zespół trakcyjny produkcji nowosądeckiego Newagu. Uważam, że jeden z lepszych, jaki polski producent może zaoferować – mówi nam pan Wojtek.

Na trasie Łódź-Radomsko- Łódź, na razie będzie kursowała jedna para pociągów. Rozkład jazdy dostępny w naszej galerii.

Od 1 marca bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę na pociągi ŁKA są dostępne także w aplikacji Bilkom.pl To kolejny krok w ramach wdrażania projektu Wspólny Bilet, który realizuje Ministerstwo Infrastruktury wraz z Grupą PKP. Prowadzona przez PKP Informatyka platforma Bilkom.pl umożliwia zakup jednego biletu w najtańszej cenie na przejazd pociągami kilku przewoźników w ramach Wspólnego Biletu i Pakietu Podróżnika. Bilety ŁKA, jako pierwszej ze spółek przewoźników samorządowych dostępne są właśnie w Bilkom.

 

Więcej o:
łka łódzka kolej aglomeracyjna pociąg
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE