Pierwszy plan zatwierdzony przez Wojewodę

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Radomska w rejonie ulic Narutowicza, Wojska Polskiego i Witosa został zatwierdzony przez Wojewodę Łódzkiego. Plan dla tych ulic został zatwierdzony... ››

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Radomska w rejonie ulic Narutowicza, Wojska Polskiego i Witosa został zatwierdzony przez Wojewodę Łódzkiego.

 

Plan dla tych ulic został zatwierdzony przez Radę Miejską 30 czerwca 2011 roku i trafił do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam uchwała została zbadana pod kątem zgodności z prawem i teraz pojawi się w Dzienniku Urzędowym.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Narutowicza i Witosa zakłada stworzenie na tym obszarze nowego układu komunikacyjnego, który zapewni dogodny dojazd do działek budowlanych. Łącznie powstaną cztery nowe drogi i dwa tzw. sięgacze.

 

Zatwierdzony plan jest pierwszym dokumentem sporządzonym zgodnie z nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Radomska. W niedługim czasie Rada Miejska zajmie się również kolejnymi fragmentami Radomska - plany zagospodarowania przestrzennego powstały bowiem dla dzielnic Miłaczki i Stobiecko Szlacheckie. Można je oglądać w Urzędzie Miasta.

 

Plan na terenów położonych w rejonie ulic Inwestycyjnej, Zachodniej, św. Rocha i Kochanowskiego do zachodniej obwodnicy Radomska zakłada przeznaczenie większości terenu pod budownictwo jednorodzinne z dopuszczeniem usług. Przewidziano w nim także sferę zieleni izolacyjnej, która powstanie wzdłuż zachodniej obwodnicy miasta. Z dokładnym planem tych terenów można się zapoznać do 17 sierpnia, a do 16 września można składać uwagi do dokumentu (drogą pisemną, ustną do protokołu lub elektroniczną).

 

Z planem Miłaczek w rejonie ulic Przedborskiej, Cichej, Kilińskiego, Kołłątaja, Norwida, Granicznej, Architektów, Parkowej, Gazowej i Sanickiej można się zapoznać do 26 sierpnia, a uwagi można składać do 26 września. Dyskusja nad planem odbędzie się natomiast 16 sierpnia w sali 104 o godz. 15.30. Plan dla tej okolicy zakłada nowe drogi, działki budowlane i tereny zielone.

Więcej o:
plan zagospodarowania bartodzieje miłaczki stobiecko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE