Pierwszy Paszport Turystyczny Powiatu Radomszczańskiego wypełniony!

Pierwszy Paszport Turystyczny Powiatu Radomszczańskiego wypełniony! Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Starosta Beata Pokora pogratulowała Panu Jackowi z Radomska, który jako pierwszy poinformował o wypełnieniu zadań i odwiedzeniu miejsc opisanych w Paszporcie Turystycznym Powiatu Radomszczańskiego.

Paszport turystyczny to niewielka książeczka, w której opisane są walory turystyczne każdej z gmin powiatu radomszczańskiego, przewidziano tam także specjalne miejsce na stempel, potwierdzający fakt odwiedzin w ciekawych turystycznie miejscach. Wydawcą paszportu jest Spot Radomsko. 

Paszport połączony jest z bezpłatną aplikacją, która przenosi uczestników do przygotowanych zadań. Ich realizacja jest kluczowa w „walce” o nagrody. W kilkunastu miejscach w naszym powiecie zainstalowane zostały tabliczki z QR kodami, które po odczytaniu za pomocą aparatu w telefonie przenoszą uczestnika do strony internetowej, na której pojawiają się zadania do wykonania związane z atrakcjami turystycznymi danej gminy. Żeby wykonać większość zadań trzeba faktycznie pojawić się w danym miejscu - aplikacja sprawdzi geolokalizację i wyświetli zadanie, tylko jeśli uczestnik się tam pojawi.

Szczegóły projektu, regulamin i instrukcję do gier terenowych, informacja o nagrodach oraz wykaz miejsc, gdzie można podstemplować radomszczański paszport turystyczny znajdą się na stronie: www.paszportturystyczny.pl.

Zobacz też:

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański paszport turystyczny powiatu radomszczańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE