Pierwszy medal UKS „Zapaśnik” Radomsko na zawodach rangi Pucharu Polski

Pierwszy medal UKS „Zapaśnik” Radomsko na zawodach rangi Pucharu Polski Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Do startu na piotrkowskich matach w odbywającym się 28-29 października Pucharze Polski Młodzieżowców stanął najstarszy zawodnik UKS „Zapaśnik” Radomsko - Dawid Stefaniak. Zawodnik wystartował w kategorii wagowej do 60 kg.

Dotychczas ambitny zapaśnik z Radomska w swoich startach ocierał się o podium notując serię czwartych miejsc. Tym razem jednak sięgnął po upragniony medal.

- Zła passa została przełamana i Dawid wraca do Radomska z brązowym medalem Pucharu Polski. Tym samym pokazał, że można z sukcesem połączyć życie zawodowe z treningami i startami w zawodach. Dawid jest jak dotychczas jedynym zawodnikiem naszego klubu, który otrzymał stypendium sportowe przyznane przez prezydenta Radomska. Liczymy, że ten sukces także zostanie doceniony - podkreśla wiceprezes ds. sportu UKS Zapaśnik, Mirosław Szyler. 

Dawid pokazał wielkie serce do walki, gdyż już w pierwszym pojedynku z późniejszym złotym medalistą nabawił się kontuzji barku. Tym samym do kolejnych starć podchodził kontuzjowany.

- Brązowy krążek Dawida jest także pierwszym medalem w zawodach tej rangi dla naszego młodego, niespełna dwuletniego klubu. Cieszymy się z tego wszyscy i gratulujemy zawodnikowi oraz czuwającym nad jego rozwojem trenerom Konradowi Terce i Wojciechowi Piaseckiemu – mówi prezes klubu, Daniel Dróżdż.

Więcej o:
zapasy uks zapaśnik radomsko puchar polski zawody dawid stefaniak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE