Pierwsze urodziny Muzeum Drukarstwa w Radomsku

Pierwsze urodziny Muzeum Drukarstwa w Radomsku

W piątek, 30 sierpnia Muzeum Drukarstwa Braci Kamińskich obchodziło pierwsze urodziny działalności w Radomsku. Przybyli goście stosownie do wieku jubilata przynieśli zabawne prezenty. Zaprezentowany został również kolekcjonerski kalendarz na 2020 rok.

Prywatne Muzeum Drukarstwa powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy o Tradycji i Historii Drukarstwa, które powstało w grudniu 2017 roku. Instytucja znajduje się w budynku przedwojennej gminy żydowskiej przy ulicy Mickiewicza w Radomsku. W skład ekspozycji wchodzi ponad 30 urządzeń poligraficznych, z których wiele jeszcze nadaje się do użytku. Cały czas muzeum wzbogaca się o nowe eksponaty.

Przez pierwszy rok działalności, muzeum odwiedziło ponad tysiąc osób. Zorganizowano cztery wystawy i siedem wykładów.

- Przez ten rok wiele się wydarzyło i był on dla nas bardzo udany. Zaczynaliśmy z parkiem maszyn, który był rodzinną pamiątką. Przez ten rok zdobyliśmy kolejny duży eksponat. Jest to maszyna typograficzna z 1911 roku. Był to udany rok i mam nadzieję, że kolejny będzie równie udany

- mówił Patryk Kamiński.

Jak to na urodzinach goście oprócz życzeń, przynieśli różne prezenty, jak album ze smoczkiem oraz pluszowego misia. Z kolei Patryk Kamiński partnerom i osobom wspierającym placówkę, wręczył pierwsze wydane w muzeum pocztówki typograficzne oraz kalendarze na 2020 rok. Kolekcjonerskie kalendarze można zakupić, a dochód z nich zostanie przeznaczony na renowację muzealnych maszyn.

Więcej o:
muzeum drukarstwa radomsko muzeum drukarswta braci kamińskich radomsko muzeum drukarstwa w radomsku urodziny muzeum
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE