Pierwsze urodziny Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie

Pierwsze urodziny Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie

W czwartek 1 października, Gminny Ośrodek Kultury w Kodrębie będzie świętować pierwszą rocznicę działalności. My na kilka dni wcześniej pojawiliśmy się w tej placówce by zobaczyć jak wygląda po remoncie i jakie ciekawe formy aktywności proponują jego pracownicy dla młodszych i starszych mieszkańców gminy.

Gminny Ośrodek Kultury sąsiaduje z Urzędem Gminy w Kodrębie. Od roku cieszy oko mieszkańców jego wyremontowana sylwetka. I z zewnątrz i wewnątrz prezentuje się bardzo okazale. Sama historia rozpoczęcia prac związanych z budową sięga roku 2000. Wtedy to zapadła decyzja, że z budynku po byłej hydroforni powstanie strażnica OSP. Prace rozpoczęły się w 2001 roku, prace zakończyły się na tym, że budynek został w stanie surowym otwartym, rozbudowano budynek, zrobiono dach, ale dalszych prac nie wykonano.

- W 2006 roku uchwałą rady gminy wstrzymano budowę. Kiedy ja zostałam wójtem, jednym z moich wyborczych punktów było właśnie dokończenie tych prac. Mieszkańcy Kodręba nie mieli miejsca gdzie mogliby się spotykać, a strażacy ochotnicy też nie mieli swojego miejsca. Bo ten budynek łączy w sobie dwie funkcje Gminnego Ośrodka Kultury oraz strażnicy dla OSP w Kodrębie. W 2014 roku wróciliśmy do tematu, opracowaliśmy dokumentację, rok później było już pozwolenie na budowę, później czekaliśmy już na ogłoszenie programów unijnych by móc wspomóc się finansowo w realizacji tej inwestycji- opowiada Bożena Krawczyk, wójt gminy Kodrąb.

Jak wygląda Gminny Ośrodek Kultury? Na parterze znajduje się sala dydaktyczna. Jest to też sala, która była punktowana we wniosku. W tej sali są stanowiska internetowe. Na parterze jest też sala spotkań kulturalnych oraz kawiarenka literacka. Do tego pokój dyrekcji i szatnia. Na pierwszym piętrze jest sala tradycji ludowych, sala plastyczna i sala audiowizualna.

Jaka dokładnie była historia budowy tego miejsca? O tym dowiecie się Państwo już wkrótce w reportażu. Na naszym portalu pojawi się materiał o Gminnym Ośrodku Kultury w Kodrębie. Śledźcie naszą stronę.

Więcej o:
kodrąb powiat radomszczański gminny ośrodek kultury kodrąb
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE