Pierwsze pobrania narządów w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Pierwsze pobrania narządów w Szpitalu Powiatowym w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

W pierwszym półroczu 2023 r. w Szpitalu Powiatowym w Radomsku miały miejsce pierwsze trzy pobrania narządów do transplantacji.

Medycyna transplantacyjna jest transparentna i oparta na jasnych i prostych zasadach. Dawstwo narządów jest aktem bezinteresownej miłości i solidarności ludzkiej. Każdy może mieć w niej swój udział. Jedną decyzją możemy sprawić, że cząstka nas będzie żyła w kimś innym.

- Dzięki wspaniałym postawom rodzin dawców, narządy przeszczepiono kilku, ciężko chorym osobom. Od zmarłych pobrano m.in. serca, płuca, nerki, rogówki. Wszystkie transplantacje zakończyły się powodzeniem, organy podjęły swoją funkcję, a pacjenci czują się dobrze. Dziś wiemy, że było warto podjąć ten trud. Bardzo dziękujemy za pośrednictwem Poltransplantu rodzinom dawców i całemu zespołowi, który uczestniczył w procedurze transplantacyjnej, a jest to ogrom ludzi, którzy za każdym razem wykazują się ogromnym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem w walce o życie – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko pobranie narządów transplantacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE