Pierwsze klasy w radomszczańskich szkołach średnich zostały już utworzone. 18 uczniów bez „przydziału”

Pierwsze klasy w radomszczańskich szkołach średnich zostały już utworzone. 18 uczniów bez „przydziału”

Zakończył się zasadniczy etap naboru uczniów do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Radomszczański. 952 tegorocznych absolwentów podstawówek już znalazło się na listach wybranych klas.

W I LO w Radomsku planowane jest utworzenie czterech klas pierwszych, w II LO – pięciu.

W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska powstaną cztery klasy: dwie technikum oraz dwie klasy branżowe. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 będzie sześć klas pierwszych: dwie licealne, dwie dla techników oraz dwie branżowe.

W „Elektryku” utworzonych zostanie pięć klas technikum (w tym dwie klasy o specjalności technik programista). Podobnie w Zespole Szkół Ekonomicznych – będzie pięć klas technikum. W ZSP w Przedborzu planowane jest otwarcie dwóch klas pierwszych.

Liczebność utworzonych klas nie przekracza 34 osób.

Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych mają zostać wywieszone w szkołach 22 lipca. Do 30 lipca uczniowie powinni potwierdzić wolę uczęszczania do konkretnej klasy.

Przypomnijmy, elektroniczny system naboru do pierwszych klas umożliwiał uczniowi zalogowanie się do trzech szkół, a w ramach tych szkół do wyboru kilku klas (przy czym należało wpisać szkołę i klasę tzw. pierwszej preferencji).

18 absolwentów podstawówek nie zostało przydzielonych do żadnego z utworzonych oddziałów. Rekrutacja nie jest jednak jeszcze zakończona. W najbliższych dniach po konsultacjach uczniowie ci będą mogli zapisać się do klas, w których są jeszcze wolne miejsca (77 miejsc).

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański szkoły średnie rekrutacja nabór uczniowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE