Pierwsze dzieci urodzone w Nowym Roku w Radomsku

Pierwsze dzieci urodzone w Nowym Roku w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Antoś i Dawidek – to pierwsze dzieci, które przyszły w tym roku na świat w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. W piątek, 3 stycznia maluchy odwiedzili przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego: Jakub Jędrzejczak oraz Fabian Zagórowicz, którzy pogratulowali rodzicom, życząc im wiele szczęścia oraz powodów do dumy ze swoich pociech.

Antoni, Żak, którego rodzice mieszkają w Dworszowicach Kościelnych (gm. Nowa Brzeźnica) urodził się jako pierwszy, 1 stycznia tuż po godzinie 11. Ważył 3 970 g. i miał 57 cm długości.

Dziesięć godzin później na świat przyszedł Dawid Marszałek, także mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica w powiecie pajęczańskim (3350 g. wagi, 53 cm długości). Obaj chłopcy mają już rodzeństwo, Antoś – dwuletnią siostrzyczkę, Dawidek – 8-letniego brata.
Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Oddział Neonatologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku, które zyskały II stopień referencyjności, należą do najlepiej wyposażonych w województwie. Rodzące i ich najbliżsi mogą tu korzystać z wyjątkowych udogodnień - pokoi rodzinnych, w których matki i ojcowie wspólnie oczekują na narodziny dziecka i opiekują się nim w pierwszych dniach po porodzie.

- Nasz szpital miejsce porodów wybiera wiele kobiet z innych powiatów, między innymi z powiatu pajęczańskiego, częstochowskiego, włoszczowskiego i piotrkowskiego, a liczba urodzonych dzieci wzrasta z roku na rok – informuje Stefan Zejda, szef Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

W 2018 roku w radomszczańskiej placówce urodziło się 1024 maluchów, w 2019 – 1047.

- Szpital Powiatowy w Radomsku, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszym województwie coraz lepiej wykorzystuje swoje możliwości. Fakt, że coraz więcej kobiet chce tu się leczyć i rodzić dzieci to duże wyzwanie, ale wiem, że personel sobie doskonale z tym wyzwaniem radzi. I to jest godne pochwały – podkreśla Fabian Zagórowicz.

Więcej o:
szpital powiatowy w radomsku starostwo powiatowe w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE