Pierwsza wiosenna porażka RKS Radomsko

Pierwsza wiosenna porażka RKS Radomsko Fot. Jacek Porzeżyński

Zespół RKS Radomsko prowadzony przez trenera Pawła Ścieburę doznaje pierwszej porażki w rundzie wiosennej w IV lidze. Radomszczanie w spotkaniu 21. kolejki (9 kwietnia) ulegli w Kleszczowie miejscowej Omedze 2:1 (1:1).

W tym sezonie gra z drużyną z Kleszczowa nie idzie piłkarzom RKS Radomsko. W rundzie jesiennej przegrali z Omegą w Radomsku 2:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył wówczas Marcin Pękała.

W meczu w Kleszczowie wynik spotkania otworzył w 24. min. Łukasik Patryk. Wyrównał z rzutu karnego Bartosz Machaj w 35. min. W drugiej połowie bramkę (71. min.) na wagę trzech punktów zdobywa dla miejscowych Kacper Sionkowski. Duży wpływ na końcowy wynik miała 61. minuta. Krystian Kolasa obejrzał drugą żółtą kartkę i w efekcie musiał opuścić boisko.

W spotkaniu zadebiutował pozyskany w przerwie zimowej Kolumbijczyk Jean Carlos. Na boisko wszedł w 80 min. zmieniając Filipa Bednarskiego.

RKS Radomsko: D. Niźnik – J. Załucki, B. Sitkowski, F. Bednarski, K. Odolak – S. Miśkowiec, I. Górniak, A. Gieraga, B. Machaj, K. Kolasa – S. Domaniecki
Omega: Wiśniewski - Roczek, Jakubiec, Niedbała, Załęski - Bąkowicz, Paweł Kowalski, Łukasik, Pieniążek - Sionkowski, Szewczyk

Porażka spowodowała, że RKS Radomsko spadł na czwarte miejsce w tabeli. Ma już ma 10 punktów straty do lidera z Sieradza. Warta wygrała spotkanie na wyjeździe ze Zrywem Wygoda 4:2.

W następnej kolejce RKS podejmie na własnym boisku Skalnika Sulejów.

rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko omega kleszczów